Sildid

esmaspäev, 23. mai 2022

Soovitused, meeldetuletused perenaiselt.
   Oskan jagada soovitusi mida võiksid, külastajad, meil olles plaanidesse kirjutada.

Esmalt mainin ikka ja jälle ära, et meie kodumajutuses elategi kui kodus. Siin kodus on  õhtud enamasti vaiksed kuid täis looduse hääli. Linnud, konnad, rohutirtsud, kala sulpsatused jne. Teinekord jällegi näete lähedalt traktorit või kombaini. Ümberringi viljapõllud kui meri lainetamas. Teile jäetakse soovitud privaatsus kuid peate leppima meie igapäeva tegemistest tingitud sehkendamistega. Need pole seni kedagi seganud.
Praegu on käes õige aeg karpkala püüda. Just eile olid meil külas Lätist noored, kes püüdsid ja  suitsutasid karpi. Olid väga õnnelikud kui näkkas ja maitses ka väga hea. Näpu limpsimine oli siinkohal normaalne.
Kindlasti on meie trump- hea ja paljukiidetud saun. Meie saunas saate end küürida salapärase käsnaga, tulge proovige ise. Täiesti looduslik ja väga tervislik! Täiesti ainulaadne kogemus!!!Aga veel...
Kindlasti oleme seotud Soomaa Rahvuspargiga, aga sel 2022 aasta suvel peab sinna jõudmiseks tegema 20 minutilise ringi, sest Tori sild on remondis. Vaatamata silla remondile pääseb looduskaunisse Torisse üle jalakäijate ajutise silla. Tori vana mõisakompleks asub  kõrgete kallastega Pärnu jõe kaldal, kus on näha liivakivipaljandeid, loodusobjekti Tori Põrgut, mõisakompleksi , mälestuskirikut jpm.
Hobusekasvandust, milleta poleks Tori just selline nagu ta täna ja ajaloos on. Hobusekasvanduse uus muuseum on kindlasti külastamist vääriv.
 
Külastajatele on meeldinud giididega kanuumatkad, matk täiskuu ööl, kopravaatlusmatkad Soomaal.
Matkad saame ka saabudes tallu, kokku leppida teenusepakkujatega.
Iseseisvalt saab läbida Riisa laudrada ja Koprarada Tõramaal.

Tori alevi ja mõisakompleksi kohta rohkemat teadasoovijaile on võimalus külastada Torit koos minuga( Ave),  räägin Teile oma teadmiste põhjal pisut ajaloost ja tänapäevast. Seda kahjuks vaid eesti keeles.

Meie külastajad on enamasti oma küsimustele vastused saanud meilt ega pea eraldi külastama Tori Turismiinfopunkti.
Iseseisvalt reisijaile on hea võimalus enne Soomaale sõitmist astuda läbi infopunktist, seal saab ka kohvi ja meeneid osta. Jalga puhata  ja võimalusel juttu ajada. Näha meie kaunist kultuurikeskust- kohalikku rahvamaja. Ka rahvamaja on vaatamisväärsus.


Loomulikult ei ole 30 km pikk sõit Pärnusse kui kohale tullakse enamasti autoga. Pärnus peab igaüks ise leidma meeldiva tegevuse, neid soovitusi ma  jagama ei hakka. Kaarte on kaasa anda, et teekonda lihtsustada
Suvepealinnal on ka oma koduleht,  kus on  kultuurisündmused kirjas.

Peale Tori ja Soomaa jääb kuni 30 km kaugusele meilt veel kaks väga mõnusat kohta, mida võiksite külastada.
Üks neist on Kaisma Suurjärve puhkeala. Imeline loodus, ilus järv, vaikus ja laudtee.

Teine C.R.J. Talurahvamuuseum Kurgjal.

Lõpetan taas Tuka talus pakutavaga:
Kui just saunas leili ei võta, siis on ajaveetmiseks noolemängud, petank, sulgpall, Wifi ,peaaegu olematu liiklusega kruusateid jalutamiseks, kassid paitamiseks, lilled nuusutamiseks, terassid kus lihtsalt lebotades  mitte midagi teha.

2016 oktoobris valmis värskelt uus maantee. Meile on hea ligipääs ja kõvakattega tee.

Talveks lõpeb vanas majas hooaeg ja jäävad piiratud võimalused puhkamiseks. Saunamaja on avatud. Vaata lähemalt blogi lehte MAJAKE KAHELE.
Lisan pildi kaardiga,  kus on välja toodud riigid , kust meie külastajad on meile jõudnud.

Meie hinne Bookingu keskkonnas on 10 pallist 9,5. See on väga suur tunnustus. Selline on ta püsinud aastaid.
Meil on ka külaliste raamat kus on tihti mainitud, et jäädakse rahule. Eriti meeldib meie kodune õunamahl, uudishimulikud ja sotsiaalsed kiisud ja külalislahkus. Hea saun ja ilus koht, peaaegu kõik väliskülalised imestasid avaruse üle. Meie riigis elab riigi pindala suhtes ikka mitmeid kordi vähem elanike kui enamustes riikides. Naudin iga päev seda rahu ja avarust kus elan ja toimetan.
Kel seda ei ole, siis on õige aeg broneerida puhkus Tuka tallu.
Kõik ei ole kindlasti ideaalne nagu igas kodus ikka, aga perenaine panustab päevast päeva, et ikka paremuse suunas pürgida.Blogiarhiiv