esmaspäev, 27. veebruar 2017

UUS 2017 SUVEL!

Käib töö ja vile koos...


 Tänapäeva linnastumise juures on piisavalt inimesi kes kevade saabudes maale ihkavad.
Paljudel pole, oma "maad", kuhu minna. Linnas pole tihti võimalust jälgida päikesetõusu; nuusutada niidetud rohulõhna; nautida kuuma sauna ja karastavat vette hüpet; nuusutada lilli; rohida peenraid; niita muru; laduda puid; kuulata ritsikate laulu; sookurgede huikeid; paitada kassi; püüda kala ja seejärel ise suitsutada. Suitsuahjust tuleb vastupandamatult head lõhna kogu õuele.
Kelle põues käis selle meelitamise peale põksatus ära, teadke Teile avaneb 2017 aasta kevadest võimalus veeta aega maal just nii nagu Teie seda soovite, kasvõi maatööd tehes.
Tuka talu perenaisena olen nõus veetma oma külalistega osa päevast. Mina saan Teile pakkuda enda seltskonda ja rääkida Teile jutte meie kodukandist, näidata vanu esivanemate esemeid, osalt on need mul tänaseni kasutusel. Võin pakkuda Teil käed külge lüüa talu töödes. Paar tundi peenart rohides läheb kiirelt kui samal ajal linnulaulu kuulata või perenaiselt kuulda kuidas elu kulgeb rohujuure kõrgusel. Mehed ei pea rohima, küllap on nipet-näpet töidki , näiteks vana vikatiga proovida niita või lillekasti ehitada. Värvimistööd ei lõpe meil ealeski. Peale paaritunnist talutöödesse panustamist peab keetma lõkkel pajasuppi, mis maitseb hoopis teistmoodi. Naised, kes soovivad ise leiba küpsetada, see pole keeruline, ma aitan ja juba mõne tunniga on oma küpsetatud leib laual, täiesti pärmita. Kindlasti kütame sel päeval sauna. Hea kuum saun on parim tervisele, lõõgastav nii vaimselt kui füüsiliselt.
Öömaja saab meilt ka. Vanas majas on kõik puhas ja toimiv, aga mitte pintslitäitki eurot. Mulle meeldib selle maja stiilituse kohta öelda Pipi Ps, lipp- lipi, lapp- lapi stiil. Vaatamata stiilitusele on seal äärmiselt kodune ja asemed on ka mõnusad. Nagu vanaema juures.
Kui Te nüüd otsustategi veeta päeva Tukal, mitte ainult puhkuse eesmärgil, mis on ka täiesti võimalik vaid aktiivselt, siis peate mulle( perenaisele) helistama ja oma valikud ütlema. Võib valida vaid leiva küpsetamise ja pajas supi keetmise. Päeva hinnapakkumine kujuneb alles siis kui olete tegevused välja valinud. Tööd ei tule Te meile oma raha eest tegema. Öeldakse, et töö kiidab tegijat. Leian minagi vastavalt töö mahule kiituse. Töö eest on võimalik saada kõht täis ja tööd tulevad tegema ikka ainult need kel käed sügelevad . Töö muutub ajas ja kõiges lepime eelnevalt kokku. Ka öömaja ei ole kohustuslik, aga soovituslik kindlasti! Hommikusöögi võib valmistada ise, kõik tehnika ja tarvikud on köögis olemas, võib ka tellida.

Tööd mida on pakkuda- riisumine, rohimine, õunapuu lõikamine, värvimine, peenramaa kaevamine, hooldamine, kastmised.

UUS 2017 SUVEL!  Päev Tukal perenaisega! (eesti keeles, max 6 inimest)

Vali ise-
 tahan....
 ...paar tundi talutöid teha, keeta pajasuppi, küpsetada leiba, kuuma sauna, vihta, püüda ja suitsutada karpkala, seda kõike koos perenaisega ja tema juttudega. Saadaval pehme ase maamajas.
Helista soovi avaldamiseks, küsi pakkumist.
Töö kiidab tegijat , annab soodustuse. Pakett saadaval ka ilma tööta.

Blogiarhiiv