esmaspäev, 25. aprill 2016

2016 kevadine remont Väga hea vahend turundamiseks on tänapäeval sotsiaalmeedia. Facebook lasi teha 15 sekundilise reklaamklipi. Kuidas reklaamida nii lühikese aja jooksul? Selline see video lõpuks tuli .
Aastaajad Tuka talus.

  Kusagil olen juba ka märkinud, et meil majutuses asjad vahetavad tihti kohta ja sel aastal tuli tuhin peale värvida vanad asjad valgeks. Alles see oli kui ma enamus asju värvist puhastasin. Lugesin internetist kriitvärvidest ja pean ju ära katsetama. Pole paremat kohta enese teostamiseks kui meie öömaja.  Selle tööga alustasin juba paar nädalat tagasi, aga vahepeal hakkas tõbi kallale.


Täna lõpetasin ühe magamistoa jagu mööbli värvimist ära ja kuna mööbel oli kõik nii ilus hele, siis ei sobinud kuidagi ka enam vana tume laudpõrand. Põrandki sai heledaks võõbatud. Usun , et lõpptulemus on jälle täiesti teistmoodi kui eelmisel aastal. Põrand on parasjagu ära vajunud. Meenutab just nagu maakera kumerust. Ega seal majakeses muud teha polegi kui seest nokitseda kuni veel kannatab. Mingit totaalset remonti pole enam mõtet teha, siis juba päris uus ehitada. Kuna aga veel peab vastu ja kahju on lammutada, siis laseme samas vaimus edasi. Uut ka tulemas pole.
Kriitvärvi segasin ise kokku ja sain palju odavamalt kui seda poest ostes ning lisaks sain hakkama uue kogemusega. Vesibaasil värvile segasin lisaks kipsi ja vett. Kogused leidsin neti blogist. Kriitvärv on tõesti omamoodi, sellega tuleb fantaasiat kasutada. Peaaegu nagu struktuurvärv. Kõige enam muutis välimust Ensv aegne kirjutuslaua sahtlite kast. Kaks korda sai üle värvida, ääred ja nurgad lihvida mis jättis kulumise efekti ja käepidemed said tehtud pitsist. Kriitvärv nakkub igasugusele pinnale mida on lihtne käsitleda ja hea tulemuse saab kui värvi pärast lihvida . Lihvimiseks soovitati lapiga hõõruda, aga mul oli nii tugevalt juba värv kinni, et sain isegi taldlihvijaga tiiru peal teha ja tulemus väga hea.

Vana voodi ja riidekapp ( nõuka aegsed) läksid ka värvi alla. Voodi oligi juba koledaks kulunud, nüüd sai pisut värskema mulje. Kui kõik saab toas oma kohale pandud teen kindlasti kogu tulemusest pilte.


Muru niitmiseni on veel natukene aega, aga esimesed lilled ootavad istutamist. Eile oli meil veel öösel viis kraadi külma. Toomingas on küll juba üsna roheline ja peagi hakkab õitsema. Alati kui toomingas õitseb on öökülmade oht väga tõenäoline. Peale seda võib hakata juba sooja ootama. Pole ammu olnud mai kuus üle 20 kraadist sooja, miks mitte ei võiks sel aastal ilm üllatada. Kuidagi kehva on see meie kliima. Meil on kuu aega aastas sooja, ülejäänud võib ilus olla, aga soe ikka pole. Mujal maailmas paistab aastas 300 päeva päike, kadedaks teeb. Samas olemegi erilised oma nelja aastaajaga. Pidevas ootuses elamine.

Blogiarhiiv