kolmapäev, 23. märts 2016

Leia kevadet.


    Nädalad mööduvad rutates, varsti on kevad käes. Tegelikult on astronoomiline kevad käes, aga lumi ei taha ära sulada. See talv tundubki kuidagi pikk olema. Kiivitajaid olen ma juba näinud ja sookurgi kuulnud. Ka kuldnokad pidid juba kohal olema, aga mul pole õnnestunud veel kohata. Tahaks veel paar pesakasti juurde teha. Linnulaulu on küll rohkem juba ja rähn on eriti usin. Noorem kass veedab enamuse päevast juba õues ja päev on kella poole kaheksani peaaegu valge. Varsti minnakse üle suveajale, siis õhtud juba päris kaua valged.
 Algamas on uus hooaeg. Igat uut hooaega on põnev alustada.  Sel aastal on leidnud meid inimesed USA-st. Lausa kolmel korral on oodata inimesi teispool ookeani.  Internet on üks imelik asi, millest ma ei taha sattuda sõltuvusse, aga talvisel ajal on netis istumist tüdinemiseni. Olen püüdnud meenutada, kuidas me saime aastaid tagasi asju aetud? Mitte ei meenu. Ei olnud mobiile vaid kokkusaamistes lepiti kokku. Nüüd on elud mugavamaks läinud ja ikka pole kellelgi aega. Pesumasinad, nõudepesumasinad, arvutid, telefonid- kõik teevad elu lihtsamaks ja peaksid aega rohkem enda jaoks jätma?  Aega pole, sest enamus vabast ajast läheb arvutis või telefonis istumiseks. Eriti tobe oli ühel päeval raadios reporterit kuulata. Ütles, et  algas koolivaheaeg ja lapsi võib rohkem olla kaubanduskeskustes ja tänavatel koguneda, kuna neil pole midagi teha. Tule taevas appi ! Ühelgi põlvkonnal pole olnud võimalusi nii palju teha kui praegusel, aga miks paljud neid võimalusi kasutada ei oska on kinni kasutaja rumaluse suuruses. Alati aitab kevad. Päev on pikem, päikest rohkem, meel rõõmsam ja aega sõprade jaoks ka rohkem.  Meil on sellest talvest veel kümmekond vihta alles,  mis õrrel kuivavad . Need peab enne jaanipäeva ära kasutama.


kasevihad kuivamas


Rabamatkad lähevad aina ahvatlevamateks, kanuudega peaks esimesed sõidud ära tegema ja saun on endist viisi avatud ka talvisel perioodil.

Soomaa piirkonda saate külastada juba sel reedel ehk 26. märtsil. Infot levitatakse facebooki grupis" Kaks kohviringi Soomaal". Tuka talu sel kevadel Kohviringi ajal ei kostita, aga tegevusi on sel päeval küllaga. Tulge toast välja ja nautige kevadet!

Soovin ilusaid mõtteid, palju päikest ja külastage meid! 

Blogiarhiiv