teisipäev, 21. oktoober 2014

Esimene kokkuvõte.
      "  Suvi on täies hoos. Ilmad on väga kuumad ja õnneks on Tuka talus ka juba tegevust. 26, 27 juuli külastasid Tuka talu palverändurid. Neil päevil oli Eesti jaakobitee IV palverändurite kokkutulek. Kõik külastajad jäid rahule.
Nüüdseks on siis Tuka talus saanud valmis ka saunamaja. Sauna saab broneerida koos majutusega ja ka iseseisvalt."
Need on viimased read, mis on jäänud suve rutus mustandiks.
Aeg lendas. Juba on oktoober lõppemas. Esimese hooaja kohta läks meie majutusel hästi. Oli erinevaid külastajaid. Palju positiivseid emotsioone ja õnneks mitte midagi negatiivset.
Parandada on vana maja juures väga palju, aga kas peab? Siis pole ta enam see vana maja.
Suvel jõudsime saunamaja ehitamisega valmis. Plaanis saunakultuuri tutvustama hakata, aga muid asju tuleb ikka jälle peale ja ei ole seni jõudnud sellega tegelema hakata. Üks väga suur üllatus ja kurb uudis on aga see, et kui kevadel rõõmustasin, et karpkalad elasid ilusasti talve üle, siis sügiseks on meie kalakasvatamisega ühel pool. Kevadel  nokkis toonekurg enamus tiiki tühjaks ja järele jäi vaid paarkümmend isendit. Siis mõne aja pärast kadusid enamused neistki ja jäi alles 5 kala. Need 5 kala pakkusid silmarõõmu terve suvi. Vesi oli ju puhas ja kalade liikumine kõik näha. Kui neid 15o oli, siis võis aimata mis seal toimub, aga näha oli raskem. Ja enne veel kui kool algas kadusid ühel ööl meie viimased viis ka  teadmata teed. Eks mõned kahtlused ju on, aga näinud pole ja ei tea. Üks neist on saarmas, Ent miks saarmas ei söönud neid kalu siis kohe kevadel? Eks aeg annab arutust. Kalakasvatusele selga veel ei pööra. Selgitame põhjuse ja loodame ikka karpkaladest veel sama suurt rõõmu tunda, kui need kalad meile pakkusid. Hüppan tagasi heade uudiste juurde. Saunamaja on suur rõõm. Saunamaja saab rentida ka talvel, aga ilma ööbimiseta. Tuka vana maja ei pea talvel sooja ja ka selleks talveks on juba kõik korraldatud, et maja on talve ootel, Kui saunatamine väga meeldima hakkab ja pikemaks venib, eks siis on lähikonna majutusasutused need, mis välja aitavad. Jääb küsimus, et mis meile tulla vaid sauna? Ka ainult sauna tulla väiksema seltskonnaga on mõnus, Saun on harimise koht. Hinge ja ihu harimise koht. Saunas oled heade sõpradega. Miks mitte tulla?  Panen järgmisele lehele postituse , kus on Tuka saunamaja pakett kuuele ja mis see sisaldab.
Eks uudiseid , mõtteid ja tegemisi on teisigi ja loodan talvel tasapisi jälle ka blogisse panna. Rohkemat näeb ka booking.com lehelt ja Puhkaeestis.ee. Ikka Tuka talu nime alt. Bookingus tõlgib millegipärast saunamaja mägimajaks, aga ega nimi sauna riku. Facebookis hakkasin ka aktiivsemalt postitama. Lehed ju said enam vähem riisutud ja peenrad on lund ootamas, peab ennast rohkem arvuti taha sättima.Blogiarhiiv