laupäev, 10. mai 2014

Kokkuvõte .
  Pole juba päris pikka aega saanud blogi täiendada. Möödas on "Soomaa kohviringi" üritus. Üritus läks igati korda. Tuka talu väikest õuepealset külastas kokku 26 inimest. Oli tore päev toredate inimeste seltsis. Tuka talu kohvikus kõlas üllatusena elav muusika. Kohalik bluesimees Alari (Papa) Janson oli just see õige mees, õigel ajal- õiges kohas.  Perenaisena ei osanud ma  huviliste nii suurt arvu ette aimata ja jäin  võib-olla seltskonna teenindamisel personaalsusega jänni, aga tagasiside külaliste käepigistustes oli ikka soe ja sõbralik. Maaturismi korraldatud 1. mail sarnasel avatud uste päeval siiski Tuka talu ei osalenud. Eks ole seda reklaami nüüd juba oma jagu tehtud ka. Ühtegi asja ei tohi olla ka liiga palju. Eile just mõtisklesin selle üle, kas tegin õigesti, kui otsustasin kodulehte mitte teha. Eks ole suvel näha kuidas on reklaam jõudnud just nende inimesteni, kes seda vajavad. FB on vaieldamatult kõikvõimas turunduskanal. Olen seda ka kasutanud ega kahetse, sest see on ju TASUTA.  Üllatun alati, kui inimesed skeptiliselt FB sse suhtuvad. Minu tööd on see sotsiaalmeedia kanal küll ainult hõlbustanud.
Ettevalmistavaid tegemisi ja koolitusi on sedavõrd palju, et aeg lausa lendab käest. Kas ma ühel päeval ka ennast sellest ära elatan, eks see paistab. Uus algus nõuab väga palju pühendumist ja tasuta tööd, aga ju see kunagi "kuhjaga":) tagasi tuleb. Siiani olen üks nende hulgast, kes ei virise meie süsteemi kallal. Minu ettevõtluse alustamisele on küll paljud kaasa aidanud. Nii palju võimalusi on end harida, täiendada, abi paluda. Minule on igati  vastu tuldud ja lõputult ei saagi ju ette nämmutada, midagi peab ka ise ära tegema.  Alustavad ettevõtjad pole meie riigis küll sugugi kõrvale jäetud sihtgrupp. Sain oma ülistuslaulu nüüd kirja panna, aga ilma toetava süsteemita ma kahtlen, kas ma oleksin selle tee valinud. Täna ma seda ei kahetse;)  Sain vahepeal valmis ka flaierid, mida jõudumööda jagan. Täna viisin peotäie Tori Rahvamajja. Mind tundes, teades olen ju kirjapildis väga tore pusserdaja;),seda on näha ka flaierites.
 Tuka talul on nüüd ka oma logo, mis on  nähtaval FB Tuka talu lehel. Kuna Tori valda iseloomustab hoburaud ja hoburaud on ju  õnnemärk, siis mõlemadTuka talu U- tähed on hoburauad. Pealegi on olnud meie õuel veel 60 ndatel aastatel sepikoda.
 Ilusad ilmad on kohe tulekul. Minul veel päris hulga tegemata töid;). Lohutan ennast, et  esimesel hooajal ei saagi olla kõik tip-top. Võtan omale vastutuse ja luban, et paha tujuga meilt ära ei minda;). Üks võimalik päevakava on järgmine:
 Kui on ilus ilm, siis on otse Tuka hoovis jälgitav päikese tõus. Peale hommikusööki läheme( ligi 20 minutit autosõitu) eemal asuvasse  rabasse matkale. Käime rabas vaikust kuulamas ja puhast loodust nautimas. Tähtis teada, et tänasel päeval jalutame rabas laudteel. Muidugi saab ka teistmoodi rabamatka tellida. Laukas on võimalus ujuda. 5 km rabas on justkui naabrit külastada, sest tee kulgeb märkamatult. Tagasiteel saavad vastupidavamad veel 1,5 tundi Tori kaunist loodust jälgida ja  võimalik on tutvuda ka ajaloo ja tänapäevaga. Peale poolepäevast  jalutuskäiku ja sööki on  lihtsalt hea olla Tuka õuel "vedeledes"- roheline muru, kalalups, erinevad hääled jne. "Toibudes" on aktiivsematel võimalus kala püüda ja kui näkkab, siis ka suitsutada. Keda kalapüük ei huvita, siis võib grillida kaasa võetud palakesi. Praegu küll pooleliolev saun peaks kohe varsti suurt rõõmu pakkuma. Lühidalt, erinevaid tegevusi ja võimalusi on piisavalt.
Tekib küsimus, kas Tukal rahus ka olla saab? Ikka saab. Just nii palju, kui soovite. Kui vaja, siis ka terve päeva. Kui aga mitmel päeval aktiivne olla tahetakse, siis lähikonnas on võimalused veel kanuumatkale minna, kelgukoertega sõita ja tutvuda, hobustega sõita ja kindlasti pole see veel kõik.
Eestimaa on täis ahvatlusi. Kindlasti soovitan puhata suvel Eestimaal ja pole paha valida ühel suvel puhata Tuka talus. Meil on midagi erilist;). Ikka ootan, et kohtume;) ja loodan, et lugeja valik Tuka kasuks tuleks õite pea;) Mina armastan elada maal, sest siin arvestatakse iga inimesega. Vähemalt Tuka talus on nii. ;)

Blogiarhiiv