esmaspäev, 24. veebruar 2014

Vabariigi sünnipäev.


           24 veebruar.  Vabariigi aastapäev.
           Aastapäeva paraad toimus sel aastal Pärnus. Rahvast oli väga palju. Kuna ilm Eestimaal on väga üllatuste rohke ja hetkel soe, siis panen paar märget sellest ka.            
           Sel aastal on talv väga teistsugune, kui Eestimaa talved tavaliselt. Kogu talve jooksul on kolm nädalat pakast olnud. Esimesed öökülmadki olid vist alles oktoobris, seda ka üksikud ööd.                   Detsembris keskmiselt + 5 C. Tänagi on õues 6,5 C sooja. Võtsin ette õue riisumise. Ega siin             eriti midagi riisuda ei olnud, kaks kärutäit kuivanud taimi. Detsembris  sai ju alles riisuda. Kui mujal on siin-seal lumikellukesed õites, siis mul veel ei ole. Küll on tulbi otsad maa seest väljas. Seal aastal lähebki kogu  aur sauna ehitamisele. Seega on hea, kui saab töid jagada pikema perioodi peale.
    Veel õige pisut on jäänud külaliste majas töid teha, et siis aprillis valmis olla majutamiseks. Köök sai eelmisel  nädalal remonditud. Valge ja puhas. Majas sees on juba enamvähem tip-top, aga kui      üldisemalt töid hinnata, siis on teha veel palju. Katus vajab vahetamist jne. Parem asja suhtuda           rahulikult ja küllap asjad sujuvad siis, kui vaja. Loodan, et saan hakkama. Kindlasti mitte üksi, aga
on ju võimalik küsida abi. Lõpetan oma sissekande täna värskete emotsioonidega Vabariigi sünnipäeva sündmustest. Presidendi kõne oli lihtne ja arusaadav ja kuidagi rohkem hinge pugev kui varasemad. Samas hirmutav, aga tõsi, kui jutt oli tuleviku visioonist. Selles kõnes oli tõepoolest juttu väga  tähtsatest asjadest. Tervis, haridus ja julgeolek. Ma ei hakka siinkohal  kõnest rohkem kirjutama, aga mina veel väga loodan, et saan oma kodus st. Eestis end ära toita ja elatada. Eks aeg näitab. Ning oma poisse ootan ka tagasi koju, et oleks ühel päeval ikkagi ka neil võimalus teha tööd kodus ja olla perega koos. Mitte ei oleks Eestis ainult targad masinad ja väga targad, kes neid juhivad nagu tänasel päeval  mõttena välja öeldi. Lõpetaks siis vastavalt tänasele päevale sobilikult: Edu meile kõigile!
       

Blogiarhiiv