kolmapäev, 19. veebruar 2014

TUKA TALU TUTVUSTUS.

                                   
                         
                                             

                                                        TUKA TALU                                              

Tuka talu asub Pärnumaal Tori vallas väikeses külas, nimega Muti. Muti on Pärnu- Sõmeru maantee 26 ndal km-l. 
Tuka talu majutuses on võimalus puhata väiksemal seltskonnal, kes oskab lugu pidada rahust ja on sõbralikud nii pererahva, kui külarahva suhtes. Sama kohtlemise osaliseks saate ka Teie.
Talu praegused asukad on seda talu oma maitse ja võimaluste järgi kujundanud 1999 aasta mardipäevast.
Palju tööd on tehtud selle aja jooksul ning kasutatud palju abikäsi. Ostes oli talumaja väga kehvas seisukorras. Selle talu hing vajab rahva rohkust, seda näitavad faktid, et ajaloo vältel on talus tegutsenud sepikoda ja kauplus.
Tänaseks on võimalus meilt leida majutust,  matkata Soomaale või maaliliselt ilusa Toriga tutvuda, seda  koos perenaisega ja tema juttudega või iseseisvalt.
*Majutamine on talumajas, kus on stiil nagu oleks vanaemal külas. Majas on kaks magamistuba ja puhketuba koos köögiga, kus on olemas kõik vajalik.
*Tuka talu tiigis kasvavad eri aastatel tiiki lastud karpkalad. On ka peegelkarpe. Kalade suurus sõltub vanusest, suurimad kalad kaaluvad üle kahe poole kilo. Kala püüdmine on rahu ja kannatust nõudev, seega hasart on kindlustatud kui näkkab. Karpkalade puhul arvatakse, et kalal on muda maitse, aga Tuka talus on karpalad magusa ja hõrgu lihaga. Kala söödame nisu teradega. Kala on parim otse suitsuahjust lauale. Suitsetamise protseduur saab kohe selgeks õpetatud.
*Soojadel suveõhtutel on mõnus istuda tiigi ääres või terassil ja nautida grillimist või vastavalt ajale kuulata kas ööbiku, lõokese, tirtsude või sookurgede laulu.
Hommikused udused põllud ja see päikesetõus.....
*Aktiivse puhkuse võimalusi on mitmeid, näiteks:
* matkad Soomaale; kanuumatkad; räätsamatkad; kelgukoerte rakendisõit ja koertega tutvumine;
*hobustega sõitmine;
*Tori alevi ja ajalooga tutvumine läbi perenaisele teadaolevate lugude. Ainulaadse ja ajalooliselt tähtsa kirikuga tutvumine.
* Ühes korralikus talus tossab ikka saunakorsten.
*Tukalt saab tellida perenaist ÕHTUJUHIKS üle Eesti oma üritustele. Viin parimate soovide ja lõbusate mängudega läbi teie sünnipäeva või pulmapäeva. Aitan teid ürituste läbiviimisel nõu ja kontaktidega.

Kontakt: mob: 53 411 368 ; avemurel@gmail.com ; ave.murel@facebook.com
Jälgida saab: http://tukatalu.blogspot.com/ Puhkaeestis.ee; Booking.com; Visitestonia.com; Tuka talu ja Ave Mürel facebookis.

Talu külastamiseks palume ette broneerida!

Blogiarhiiv